2015. január 31., szombat

No Game No Life - ismertető

No Game No  Life

Főszereplők: Sora, Shiro
Szereplők: Tet, Stephanie, Jibril, Warbeast, Kurami, Fil 
Műfaja: vígjáték, fantasy, ecchi, kaland
Év: 2014

A történet egy testvérpárról szól, név szerint Sora-ról és Shiro-ról, akik teljesen elhatárolódtak a külvilágtól és csak egy dologgal ütik el az időt, ez pedig a videójáték. Imádnak játszani és kockáztatni, a főszereplők rendkívüli képessége az agyukban és mérhetetlen bizalmukban rejlik. Ám egy nap kapnak egy titokzatos e-mailt egy ismeretlentől, aki kihívja őket egy sakkjátszmára. A testvérpár élvezettel veszi a kihívást, amit később sikerül is megnyerniük. Egy isten varázslata folytán bekerülnek egy fantasy világba, amit 10 szabály ölel körbe. Nincsen konfliktus, nincs erőszak sem háború, itt mindent csakis játékokkal oldanak meg. A két főhős örül ennek a világnak és bele is vetik magukat, hogy minél több játékban győzzenek, hisz egy jelmondatuk van: Az Üresek sohasem veszítenek! 

Vélemény: Jó kis anime volt, a szereplők is jól el vannak találva. Nagyon tetszett a rajzolása is, a töténete is, alapvetően minden, csak annyi a baj vele, hogy nincs folytatás T.T Egyébként bátran  ajánlom mindenkinek, érdemes megnézni ;) 

Shiro-chan

2015. január 24., szombat

Heti Friss Japán

Robotokkal fogadja az ügyfeleit egy japán bank

 

A Bank of Tokio Mitsubishi UFJ-nél hamarosan robotok kezdik meg a munkát: a bankfiókba belépő ügyfelek üdvözlésére robotokat helyeznek ki, így az első olyan pénzintézet lesz, ahol robotok is dolgoznak – írja a Portfólió.hu.
A Nao-ként elkeresztelt, 58 centiméter magas robotok 19 nyelven lesznek képesek az egyszerűbb ügyintézéssel kapcsolatos kérdések megválaszolására, de elemezni tudják majd az ügyfelek viselkedését és az arcukról leolvasható érzelmeket is. A bank szóvivője reményét fejezte ki, hogy az új “alkalmazottakkal” javul az ügyfelekkel folytatott kommunikáció minősége.
A 8 ezer dollárba kerülő robotokból kezdetben csak 1-2 fiókban helyeznek el egyet-egyet, de az ügyfelek visszajelzései alapján várhatóan tovább fogják bővíteni a számukat. 
A Nao robotokat a japán tulajdonban lévő francia Aldebaran Robotics fejlesztette ki. A japán pénzintézetnél ehhez hasonló robotok kezdik meg a munkát: 

 

 Heti japán-kultúra
Elnézést hogy nem  irtam csak mást dolgot kelet el intéznem
De most vissza tértem  :D

  1. A sör a legnépszerűbb ital Japánban.
  2. A levest szürcsölve illik meginni, közvetlenül a tálkából.
  3. Japánban számos olyan gyógyforrás található, melyek rádioaktív hatással bírnak.
  4. A japán autók annyira csendesek, hogy gyalogosként egy kétszer három sávos útkereszteződésben állva is lehet suttogva beszélgetni.
  5. Minden japán lánynál van egy irtózatos méretű tükör, amit szeret is előkapni mindenhol egy kis smink- és frizura-igazításra.
  6. Mivel kevés a rendelkezésre álló, mezőgazdasági célra hasznosítható terület, Japánban egészen kicsi rizsföldekkel és zöldség-veteményesekkel találkozni. A falvakban a házak közötti négyszer három méteres területet is hasznosítják
  7. A világon sehol máshol nincs a tömegközlekedő közönség olyan magas arányának kezében könyv, mint Japánban. És nem is feltétlenül mind manga.
  8. Japánban elképesztőek az autópálya-használati díjak. Négy kilométerenként nagyjából egy dollárt kell fizetni, úgyhogy egy háromszáz kilométeres autós kirándulás helyett még mindig megéri a szintén jó drága vonatutat választani.
  9. A huszadik század első felében százezernél is több japán vándorolt ki Brazíliába, ahol ma már másfél millióan vannak a leszármazottaik. A nyolcvanas-kilencvenes évek erős japán gazdasága viszont sokukat hazacsábította az őshazába. Ma 300.000 ilyen visszatelepült dekaseki él Japánban. Szinte mindegyikük vacak gyári munkát végez, a többségi japán társadalom pedig köp rájuk. A dekasekiknek köszönhetően Japán legváratlanabb pontjain lehet portugál nyelvű feliratokba és brazil éttermekbe futni

2015. január 23., péntek

Japános Curry elkészítése

JAPÁNOS CURRY

Hozzávalók:

  • csirkemell vagy marhahús (ízlés szerint)
  • 2 nagyobb szál répa
  • 3 krumpli
  • 1 alma
  • 1 nagyobb fej vöröshagyma
  • 3-5 gerezd fokhagyma
  • napraforgó olaj
  • curry por vagy curry kocka
  • kurkuma
  • gyömbér
  • cayenne bors (ez őrölt csili paprika)
  • japán szójaszósz

Elkészítés: Mivel én csirkével csináltam meg, ezért a csirkemelles receptet fogom leírni.


A húst jó alaposan megmossuk utána felkockázzuk. A vöröshagymát is felkockázzuk valamint a fokhagymát is. FONTOS! Semmi esetre sem nyomjuk szét a fokhagymát fokhagyma nyomóval!
Az almát és a répa felét lereszeljük a maradék répát és a krumplit felkockázzuk. Értelem szerűen a répát nem kockára hanem karikákra vágod. Kevés olajon elkezdjük párolni a vöröshagymát majd mikor már üveges, hozzáadjuk a felkockázott csirkemell filét és a felkockázott fokhagymát. Ha a hús kifehéredett hozzáadjuk a lereszelt répát és almát. Ezután 3-4-5 percig folyamatos kevergetés mellett sütjük. Hozzáadjuk a húshoz a felkockázott répát és krumplit, felöntjük annyi vízzel, hogy ellepje. Az egészet készre főzzük. Ha szükséges, pótoljuk a vizet. Ha minden hozzávaló megpuhult, és a víz nagy része elpárolgott, 3 evőkanál szójaszószt keverünk az ételhez, és azonnal levesszük a tűzről. Minden fűszerből csak egy teáskanálnyi kell bele ami nem púpos, hanem normális teáskanálnyi. A csilivel vigyáznék mindenki helyében én nem szeretem annyira a csípős ételeket, ezért csak egy negyed teáskanálnyit raktam bele az íze érződik, de ugyanakkor nem csíp.
 Párolt rizzsel tálaljuk. A párolt rizst egyszerű elkészíteni. Mértékek: 1 bögre rizs 2 bögre víz. Tehát mindig a dupla vízmennyiséget adjuk hozzá. CSAK ÉS KIZÁRÓLAG "A" MINŐSÉGŰ RIZST VAGY JÁZMIN RIZSTHASZNÁLJUNK, KÜLÖNBEN TAPÉTÁT FOGSZ KAPNI NEM PÁROLT RIZST. Egy teáskanál sót érdemes belerakni, különben íztelen lesz. Felrakjuk főni kavargatjuk néha, hogy le ne ragadjon. Amikor már elpárolgott róla nagyrészt a víz folyamatosan kavargatjuk egészen addig, amíg el nem párolog teljesen a víz.




Ja és az uborkasaláta ajánlott mellé, de nem kötelező.

Ps.: Ha megtalálod ezt a bejegyzsét máshol, az azért van, mert több helyen tettem már közzé.
-Dante-

2015. január 18., vasárnap

A Japán haderő

Második rész


A Type90 Main Battle Tank


Type90 Main Battle Tank
Type74 Nana kiállítva
A 90-es típusú harckocsi a Japán Önvédelmi haderők legmodernebb tankja napjainkban. A tankot a Mitsubishi fejlesztette ki 1990-ben és gyártja napjainkig.  
  A Type90 a világ legdrágább harckocsija: Egy darab másfél-milliárd (!) forintba kerül. A harckocsit csak japán alkalmazza, egészen pontosan 340 darabot. ( Most hogyha beszorozzuk a másfél-milliárdot 340-el meglehetősen kapós összeg jön ki :) Itt is látható az 1%-mértéke. )
Type74 Nana bemutatón
  
A Fejlesztés története:

Már a Type74 Nana-yon hadrendbeállításakor érződött hogy ki kell fejleszteni egy új tankot ami képes felvenni a versenyt az új és modern T-72-es Szovjet harckocsikkal. A Project-et a Mitsubishi Heavy Indrustries és német Leopard 2-es gyártója, a Kraus-Maffei vállalta egy közös konzorcium keretében. Az első ( két darab ) prototípusok 1980 nyarára lettek készen. Megjelenésük nagyon hasonlít a Leopard 2 harckocsira. A harckocsik végső simításaival '89-re végeztek. Mivel a Japán vezetés elégedett volt a harckocsi tulajdonságaival, így 1990-ben elkezdődhetett a sorozatgyártás és a hadrendbeállítás,
Leopard 2A4 menetoszlop 

Fegyverzet - Védelem
A Löveg:

A harckocsi elsődleges fegyverzetét egy 120mm átmérőjű Rheinmetall L/44 löveg adja. A Japánok alapjáraton egy ugyanolyan tulajdonságokkal bíró saját fejlesztésű löveget szereltek volna a harckocsijukba, ám a német löveg olcsóbbnak bizonyult. 
  A löveget automata töltővel látták el, tehát így a legénység száma a kezdeti 4 főről 3-ra csökkent az idő folyamán.
Az automata töltőrendszer 2 másodperc alatt képes újratölteni a 120mm-es löveget (!!!), tehát a töltése és a tüzelés nem vesz igénybe 3-6 másodpercél többet célzással együtt (feltéve ha nem kell mozgatni a lövegtornyot ). 
A tank belsejében összesen 35 lövedék foglal helyet.
  A harckocsi másodlagos fegyverzetét,1db 12,7 mm-es légvédelmi és 1db 7,62 mm-es párhozamosított géppuska adja.

Védelem:

A Type90-est moduláris kerámia kompozit páncélzattal látták el mely elöl jelentősen vastagabb. Sajnos több adatok nem tudok hozni mivel minden szigorúan titkosnak számít. 

Röviden ennyi lett volna a Type90 Main Battle Tank. Remélem élveztétek és sok új érdekes információt szereztetek. Remélem a következő alkalommal is velem tartotok!

Type90 egy animében ( Girls und Panzer )
Üdvözlettel, Kirito-san





2015. január 17., szombat

Mirai Nikki - ismertető

Mirai Nikki

Főszereplők: Amano Yukiteru, Gasai Yuno 
Szereplők: Keigo Kurusu, Reisuke Houjou, Tsubaki Kasugano, Marco Ikusaba, Ai Mikami, Kamado Ueshita, Minene Uryu, Karyuudo, Tsukishima, Jhon Balks, Yomotsu Hirasaka, Deus, Muru Muru, Masami Nishijima, Akise Aru
Műfaja: akció, horror, dráma, krimi
Év: 2010


Deus , a tér és idő Istene, rádöbben ,hogy hamarosan meg fog halni. A világnak új Istenre lesz szüksége, ám ennek a megválasztása ,nem kis feladat. Ekkor jönnek létre a jövőnaplók. A naplók 12 emberhez kerülnek, köztük Amano Yukiteru- hoz és Gasai Yuno- hoz . Kezdetét veszi a legvéresebb túlélő játék a Földön. A játék célja az, hogy a naplótulajdonosoknak végezniük kell egymással, ám ez korántsem olyan könnyű, mint amilyennek látszik. Csak egy , csakis egy naplótulajdonos maradhat, aki átveszi Deus helyét a tróján.

Vélemény: Életem első horror animéje volt, nagyon tetszett , egyedül Yukiteru-t utáltam. :D Yunot viszont imádtam :D . Azzal az elbűvölő psihopata tekintetével ragadott meg :D A történet is kiváló szálon halad , érthető is és mindenre mekapni a választ. Én csak ajánlani tudom minden horror kedvelőnek :D 

Shiro- chan

2015. január 15., csütörtök

A Japán Haderő // Első rész - Prológus

A Japán haderő

Első rész – Prológus


Ezen kéthetente megjelenő blogban, a Japán haderőt szeretném nektek bemutatni minél részletesebben és érdekesebben a Napjainktól a 2. Világháborúig.
                Elsőre kezdeném pár késsé száraz adattal, hogy megalapozzuk a tudást ehhez a bloghoz :)

A Japán Önvédelmi Haderő


Japán a második világháború óta ezt az elnevezést használja. A 2. világháború óta Japán hadereje tényleges háborúban, csatában, sem ütközetben ugyan részt nem vett, ám több "békefenntartó" műveleteben részt vettek Afganisztán és Irak területén is. ( azt hogy az Önvédelmi haderő mit keres Afganisztánban arról ne kérdezzetek ) 
Japán Had erejét három nagy csoportra tudjuk bontani:
-A Szárazföldi (melynek létszáma 1992-93-ban majd 250 ezer főt számlált)
-A Tengerészet (melynek létszáma 1992-93-ban 44 ezer főt számlált)
Képen: Nimitz osztályú repülőgép anyahajó 
és végül, de nem utolsó sorban,
Légi erő (melynek létszáma 1992-93-ban 46 ezer főt számlált)
Képen: F15 Eagle
Ezek teljesen megdöbbentő adatok, ha azt nézzük hogy a Magyar Honvédség teljes létszáma 22 ezer főt számlál tartalékosokkal együtt, és akkor még a teknikai különbségeket nem is néztük!

 

Korlátozások hada


A Japán Haderő a 2.vh óta nagyon komoly korlátozások közé van szorítva.
Ezen korlátozások egyike megtiltja hadsereg, haditengerészet és légierő létrehozását, 
de engedélyezi önvédelmi erők fenntartását.
Tehát a jelenlegi Japán Haderő támadó értéke rendkívül kicsi: 
Partraszállásra majdnem hogy képtelen és áttelepítésre sem alkalmas, nincsenek nagy távolságú csapásmérő fegyvereik (inter-kontinentális rakétáik), nagy hatótávolságú vadász-bombázó repülőgépeik. A tengerészgyalogosok száma elenyésző.  
            Ennek ellenére, az Önvédelmi Haderő felszerelése rendkívül korszerű.  Japán (a hagyományainak megfelelően), a GDP-je 1%-át költi véderejére, ám mint ezt tudjuk Japán gazdasági virágzásának köszönhetően ez az érték rendkívül nagy, csaknem 46 milliárd USD. Ezzel az értékkel a világon ők költenek hatodik legtöbbet a haderejükre (természetesen USA, Kína, Oroszország, UK, Franciaország után).

A következő részben a világszínvonalú Type90 Main Battle Tankot mutatnám be nektek, ami legkésőbb 01.18-án kerül feltöltésre  :)
 Képen: Type90 Main Battle Tank


Üdvözlettel, Kirito-san


2015. január 12., hétfő

Heti Friss Japán

Pikachu végveszélyben

 

Pikachut, a gyermekek kedvenc Pokémonját egy kis, Kínában honos rágcsálóról, a pikáról mintázták. Lehet, hogy a jövő gyermekei már csak a rajzfilmekben láthatnak efféle állatot. 

A pika – magyarul pocoknyúl – Kína északi területein él, hatalmas földalatti üregrendszerekben. A kis rágcsáló, a kínai kormányzat szerint, amilyen aranyos, olyan káros is. A füves pusztákon ezért 1958 óta, amióta a Kínai Kommunista Párt először meghirdette a pocoknyúl-mentesítést, folyamatosan irtják. Korábban kézi eszközökkel próbálkoztak, anyagi ösztönzőket adtak azoknak, akik irtották a pikákat, az elmúlt években azonban átálltak a méregre. 2006-ban egy három és fél Magyarországnyi területet mérgeztek meg cink-foszfáttal. Ki is pusztultak onnan a pocoknyulak. 2014-ben további 112 ezer négyzetkilométer mérgezését tűzték ki célul. A hadjárat hatalmas összegekbe kerül – majd tíz milliárd forintot költöttek el erre a múlt évben.  A kínai hatóságok szerint a pika a felelős a füves puszták állagának romlásáért, mert mindent megrág, gyorsan szaporodik, és üregeivel művelhetetlenné teszi a talajt.
Nyugati tudósok azonban arra figyelmeztetik Pekinget, hogy a mérgezési kampányokkal többet árt, mint használ. Két amerikai kutató,. az Ambio című szaklapban publikált munkájában állítja, a pika valójában hasznos. Nem rontja a talaj minőségét, hanem eleve a rossz minőségű talajban telepszik meg. Járatai pedig segítik a víz bejutását a talajba, így csökkentik a belvízveszélyt. Ráadásul a pikák üregei nem csak a pocoknyulaknak jelentenek otthont, hanem gyíkoknak és földön fészkelő madaraknak is. Ha az üreg lakatlanná válik, beomlik, ők is elvesztik otthonukat. Ha pedig ők, és a pikák is, eltűnnek a vidékről, akkor a ragadozóknak sem lesz mit enniük. Összeomlik a teljes ökoszisztéma. A mongol kormány már hallgatott a környezetvédőkre, ott már betiltották a pikák mérgezését. De igazán arra lenne a környezetvédők szerint szükség, hogy a kínai hozzáállás változzon meg, hiszen a régió, ahol a pocoknyulak élnek, igen fontos terület – Ázsia több nagy folyója ered innen, a világ lakosságának egy ötöde kapja innen a vízellátását. ha itt ökológiai katasztrófa történik, akkor annak nem csak a pocoknyulak látják kárát.

2015. január 11., vasárnap

Sakurasou no Pet na Kanojo - ismerető

Sakurasou no Pet na Kanojo 

Főszereplők:  Kanda Sorata, Shiina Mashiro 
Szereplők: Misaki, Jin, Chihiro- sensei, Akasawa, Nanami, Rita 
Műfaja: Vígjáték, romantikus, pici ecchi 
Év: 2012

Ez a kis történet Kanda Sorata-ról szól, aki azért költözött a Sakurasou -ba, mert talált egy kóbor macskát, befogadta és ezzel megszegte a kollégium szabályzatát, és kirúgták. Egy nap a Sakuraso vezetője, Chihiro-sensei elküldte Sorata-t az állomásra az unokahugáért, Shiina Mashiro-ért. A lány nem tud gondoskodni magáról, csak a manga rajzoláshoz, és a festéshez ért. Még fehérneműt sem vesz fel, ha Sorata nem választ neki egyet. Órákon sosem figyel, a szobája kész csatatér, és ha egyedül megy ki az utcára, már az első utcasaroknál eltéved. Chihiro Sorata-ra bízza Mashiro-t, hogy gondoskodjon róla, és vigyázzon rá. Ezzel megkezdődik a ,, Mashiro szolgálat”. 

Vélemény:
Nekem nagyon tetszett ez az anime, már az első résznél megfogott a karakterek jelleme és a kidolgozás. Az opening és az ending is tetszetős, és a grafikája is nagyon szép. Minden romantika kedvelőnek ajánlom a megnézését. :D

Shiro-chan 

2015. január 10., szombat

Víz alatti város?


Víz alatti várost tervez egy japán cég

Utópia vagy valóság? Az Ocean Spiral tervezői szerint 15 éven belül felépülhet az első víz alatti város, mely 5000 embernek biztosítana otthont.
Az Ocean Spiral egyfajta utópisztikusnak tűnő válasz az ökológiai válságra, noha az éghajlatváltozás és a tengerszint emelkedés, a szökőárak és földrengések valóban komoly fenyegetést jelentenek a szigeteken élő közösségek számára. A víz alatti ökováros egy lehetséges megoldást nyújthat a tengerszint emelkedés következtében veszélybe kerülő szigetek lakói számára, írja az Impress Magazin.
oceanspiral2
A tengerfenékhez rögzített önfenntartó víz alatti város megvalósításának technológiai feltételei egyelőre még nem adottak, a japán tervező cég a Shimizu Corporation azonban folyamatosan kutatásokat végez annak érdekében, hogy 15 éven belül sikerüljön vízre bocsátani az első prototípust, mely 5000 lakónak biztosítana otthont és munkahelyet.
A japán Shimizu cég tervezői, akik arról híresek, hogy elképesztően utópisztikus rendszereket terveznek, azt nyilatkozták, hogy az Ocean Spiral egy lehetséges megoldást nyújthat a tengerszint emelkedés következtében veszélybe kerülő szigetek lakói számára. Szeretnék megvalósítani, hogy a tenger befogadja az emberi közösséget, hiszen az Ocean Spiral a mélytengeri világ végtelen lehetőségeinek kiaknázásával új életteret adna az emberek számára.
Az elgondolás szerint a víz alatti város három részből állna. Egy 500 méter átmérőjű vízfelszínen lebegő gömbből, melynek felső része, a kupola a vízfelszínhez kapcsolódna, alsó része pedig egy 15 kilométer hosszú spirállal kapcsolódna a 3-4 kilométer mélységben a tengerfenékhez. A város energiaellátását a tengerfenék biztosítja majd, melynek technológiai megvalósításához még tudósok végzik a kutatásokat az elkövetkező években. A lakóházak és az irodák a kupolarészben kerülnének kialakításra.
Shimizuék ökovárosa egy környezetbarát konstrukció lenne, mely semmilyen káros hatást nem okoz a tengeri élővilágra. Működéséhez szükséges energiát saját maga termelné meg, a víz alatti megújuló energiaforrások felhasználásával.
Az óceán fenekén lévő áramfejlesztő generátorok a vízhőmérséklet különbségből adódóan termelnének áramot az óceáni hőenergia átalakítás technológia alkalmazásával. A város ivóvízellátását a tengervízből állítják elő hidraulikus pumpák segítségével.
A project tervezőcsapata együttműködik a Tokyo Egyetem szakértőivel, minisztériumokkal, és különböző energia cégekkel, hogy az Ocean Spiral terve meg tudjon valósulni, és remélik, hogy a finanszírozásához támogatást ad majd az állam illetve további befektetőket keresnek még a magánszektorból is.

2015. január 5., hétfő

Heti Friss Japán

    A birka elkészült a sállal

 Japánban nagy hagyományuk van a képeslapoknak, melyeket újévi jókívánságokkal küldenek el rokonoknak, barátoknak, munkatársaknak az év ezen időszakában. Vannak olyanok, akik több százat is postáznak az év utolsó napján. Ezeken mindig a jó szerencse és a siker szimbólumait tüntetik fel, amelyek között fontos motívum a japán naptár szerinti állatövi jegy is.

2015 Japánban a juh éve lesz, ami a harmóniát, és a szelídséget jelképezi. Ennek apropóján a japán posta már 12 évvel ezelőtt elindított egy bélyegsorozatot, melyen egy birka egy sálat köt éppen, és ezzel évről évre egyre jobban halad a képek tanúsága szerint. A sál a juh éve alkalmából „elkészült”, és a bélyeg illusztrációján látható a szorgos birka, ahogy büszkén viseli az elkészült művet. Így január 1-jén több millióan fogják a fontos szimbólummal díszítve kézhez kapni újévi üdvözlőlapjaikat, ami a postaszolgálattól is komoly erőfeszítéseket igényel majd. Arról egyelőre nincs hír, hogy 2027-ig milyen ruhadarab elkészítése lesz látható a bélyegeken.
A japán hagyományok szerint újév napja nagyon fontos szerepet tölt be az emberek életében. Ez számít az év legfontosabb napjának, míg az azt megelőző éjszakának szintén kiemelt szerepe van. Ekkor nem sokkal éjfél előtt az emberek a szokás szerint tradicionális tésztaféléket fogyasztanak, melyekből nagy mennyiségben, előre is készítenek, ugyanis úgy tartják: ha valaki az új év első három napján főz, az szerencsétlenséget hoz rá. Az esztendő utolsó napján az új év mellett annak istenét, Toshigamit is köszöntik.



Heti japán kúltúra-szokások

(1) Japánban illetlenség másokat a telefonbeszélgetésünkkel zavarni.Igaz itthon is illetlenség de mi mégis mindenhol fel vesszük a telefont.Mások ezt akaratuk ellenére hallják.Na de  japánban kifejezetten kínosnak számít, ha megszólal a telefonunk és felvesszük.A tömegközlekedési eszközökön erre plakátok hívják fel a figyelmet.

(2)  Csak nőknek fenntartott metrókocsik. A megállókban a földön rózsaszín téglalap alakú felfestés (meg sok-sok japán írásjellel felírt figyelmeztetés) jelzi, hogy hol fog az ilyen metrókocsi megállni. Ha véletlenül egy külföldi férfi nem veszi észre, hogy neki oda nem szabadna beszállnia, nagyon megmosolyogják majd a helyiek. :D

(3) A japánok nemcsak a karácsonyt építették be az ünnepi repertoárba, a Valentin-nap is borzasztóan megtetszett nekik. Persze a Japánban meghonosodott többi nyugati hagyományhoz hasonlóan a Valentin-nap is sajátos japán színezetet kapott.
A fő hangsúly a csokoládéra került. Eredetileg a Valentin-nap az év egyetlen olyan napja, mikor egy nő anélkül mutathatja ki a szerelmét, hogy megszólnák ezért; mégpedig oly módon, hogy csokoládét ajándékoz az imádott férfinak. A szokásból az lett, hogy mára a japán nők olyan férfiakat is megajándékoznak csokival, akiktől igazából kirázza őket a hideg, és mindezt nem is annyira udvariasságból, mint inkább giri-ből (kötelesség) teszik. Az ajándék csoki neve is giri-choco, és a legolcsóbb, legigénytelenebb fajtából való. Az igazinak persze drága és finom csokoládét vásárolnak, és természetesen a Valentin-napi kártyáról sem feledkeznek meg. Olyan erőszakos természetű menyasszonyjelöltek is akadnak, akik saját, kinagyított menyasszonyi ruhás fényképükkel ajándékozzák meg a kedvest. A fénykép mellé adott csoki neve "kényszercsoki".
Mindezért cserébe a hölgyek is kapnak valamit. Vacsorameghívást, kisebb ajándékokat, egy márkás retikült. Az is előfordul, hogy - micsoda meglepetés - a férfiak csokoládéval ajándékozzák meg őket. Az élelmes japán csokoládégyárosok azt is kitalálták, hogy egy-hónappal később a férfiaknak kelljen csokoládét ajándékozni a nőknek, a különbség csak annyi, hogy az ilyenkor adott csoki fehér. Március 14-ét ezért "fehér napnak" is nevezik.


Üdvözlünk mindenkit a Blogon!

Üdv minden Otakunak!

Ez a blog Japánnal és az Animékkel is fog foglalkozni. Minden héten, két hetente friss hírek és információk hada vár mindenkit! 

Reméljük tetszeni fog a blogunk, a blog szerkesztői: Kira, Szaszami-chan, Kirito-san, Shiro-chan és -Dante-.